Şoklama Uygulamaları

spiral freezer konveyör kurulum

NHR Şoklama Uygulamalarındaki fark tüm malzeme gruplarında kendisini kanıtlamış ve soğutma sektöründe markalaşmış hammaddeleri kullanmak ile birlikte müşterilerimizin şoklama sistemlerini kullanacağı noktalarda doğru montaj tekniği ve deneyimli soğutma, mekanik ve otomasyon teknisyenleri ile beraber yapılan uygulama kabiliyetidir. Şoklama sistemlerinde doğru malzeme kullanmak verimli bir şoklama sisteminizin olması için yeterli koşul olmamakla birlikte doğru izolasyon panelleri ve soğutma montajı ile ortaya çıkan ürün uzun ömürlü yüksek verim ve minimum enerji kaybıyla çalışacaktır.
NHR şoklama Uygulamalarını mekanik soğutma diye adlandırdığımız sistemde klasik şok odaları, şoklanmış ürün saklaması için donuk depolar, Spiral Freezer ve IQF Sistemler başlıklarında inceleyebilir, ayrıntıları ilgili sayfalarda bulabilirsiniz.

Dondurulmuş gıda sektörü her yıl hızla büyümekte olan gıda endüstrisinin en büyük sektörlerinden biridir. Gıda ürünleri mekanik ve kriyojenik olmak üzere iki sistemle şoklanır. Mekanik soğutma veya şoklamada izolasyonlu bir odanın içerisine soğutucu ünite yerleştirilir. Bu soğutucu ünitenin içinden odadaki havanın sıcaklığını azaltmak için bir soğutucu akışkan geçirilir. Kriyojenik sistemde ise gıda ürününün üzerine doğrudan sıvı azot veya karbondioksit püskürtülmesi vasıtasıyla gıda ürünü şoklanır.
NHR Şoklama Uygulamaları klasik şok odaları, spiral freezer ve IQF sistemler olarak incelenebilir. Özellikle spiral freezer konusundaki yapmış olduğu projeler, edinmiş olduğu deneyimler, mühendislik ve uygulama kabiliyetleri firmamızı sektörde farklılaşmıştır.

hızlı soğutma odaları

Donuk Depolar

Tamamlayıcı Ürünler

Şok Odaları

Tamamlayıcı Ürünler

Spiral Freezer

Şoklama Tüneli

Ürünler

Tünel Şoklama

Plate Freezer