Konveyor Uygulamaları

plastik modüler bant

Gıda konveyörlerini düz konveyör ve dönüşlü konveyör olarak 2 grupta incelesek de kendi içlerinde bantlarının modüler plastik ve paslanmaz olmasına bant desenleri veya niteliklerine ölçülerine göre yüzlerce çeşide ayırmak mümkündür.
NHR Gıda konveyörleri üretiminde hem ürüne temas eden bantlarda hem de diğer konstrüksiyon ve malzemelerde dünyada markalaşmış ve her türlü sertifikaya sahip ürünleri kullanmakla birlikte her tasarımı hijyen ve kolay kullanım ve temizlenebilir olma ilkesine göre dizayn edilir.

pvc modüler bant

Gıda konveyörleri üretimde ürünün ilk tesise alınması aşamasından başlayarak, ürünün yıkanması, ürünün kalibre edilmesi, ürünün boylanması , soğutulması, şoklanması, paketlenmesi ve hatta lojistik aşamalarında dahil kullanılan ve gıda üretiminin otomasyonuna son derece yardımcı makinalardır.
Konveyörlerin dizaynındaki en önemli iki nokta konveyör üzerinde kullanılan bant materyali ve tüm konstrüksiyonun hijyenik bir tasarıma sahip olmasıdır. Burada kullanılan malzemenin ürüne temas etmesinden dolayı sertifikalandırılmış malzeme kullanılması çok önemlidir. Konstrüksiyonun kolay temizlenebilir, üzerinde bakteri, mantar ve mikroorganizmaların oluşmasını sağlayacak girinti çıkıntılar olmaması, metal malzemenin kaynak şekli ve kullanılan diğer rulman ve bağlantı elemanları gibi malzemelerinde sertifikalı olması son derece mühimdir.

thermoplastik bant

Thermoplastik Bantlı Konveyörler