Soğuk Depo Uygulamaları

hızlı soğutma odaları

NHR Soğuk Depo uygulamalarındaki fark tüm malzeme gruplarında kendisini kanıtlamış ve soğutma sektöründe markalaşmış hammaddeleri kullanmak ile birlikte müşterilerimizin soğuk depoları kullanacağı noktalarda doğru montaj tekniği ve deneyimli soğutma, mekanik ve otomasyon teknisyenlerle beraber yapılan uygulama kabiliyetidir. Soğuk hava odalarında doğru malzeme kullanmak verimli bir soğuk hava odanızın olması için yeterli koşul olmamakla birlikte doğru izolasyon panelleri ve soğutma montajı ile ortaya çıkan ürün uzun ömürlü yüksek verim ve minimum enerji kaybıyla çalışacaktır.
NHR Soğuk Depo Uygulamalarını, Modüler soğuk depo, Endüstriyel Soğuk Depo, Hızlı Soğutma Odaları, Endüstriyel Donuk Depo ve İklimlendirme Odaları başlıklarında inceleyebilir ayrıntıları ilgili sayfalarda bulabilirsiniz.

iklimlendirme odası

Çimlendirme oda uygulamalarında +25°C sıcaklık ve nem RH%30 koşullarını sağlayan soğuk oda cihazımız ürünlerimizin içinde mevcuttur. Bu aralık dışında kalan daha yüksek nem ihtiyaçları için ultrasonik nem cihazlarımız ve pulvarize nem veren cihazlarımız, düşük nem isteyen soğuk oda ihtiyaçları için nem alıcı cihazlarımız ürünlerimiz içinde mevcuttur.

Soğuk oda panel tiplerimiz, panel aksesuarlarımız ve panel birleştirme detaylarımız için soğuk oda panelleri sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Soğuk oda uygulamalarında panel yüzeyleri oda içerisinde saklanacak ürün ile ilgili olarak değişiklikler göstermektedir. Panellerin köşe noktalarında HACCP normlarına uygun olarak yuvarlatılmış köşe profilleri, soğuk oda panel önlerine darbeleri önleyici koruma bariyerleri, oda içerisine aşırı nem girmesini engelleyen PVC perde ve hava perdeleri ürünlerimizde yer almaktadır. Soğuk oda uygulamalarının sandviç panel ile yapmak sizi hem yangın riskinden korur, hem de düşük ısı geçirgenlik katsayısı sayesinde soğuk oda içerisine ısıl geçişleri azaltarak enerji tasarrufu sağlar. İnternet sitemizden soğuk oda uygulamalarında zemin izolasyonu ve zemin panel uygulama alanları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Soğuk depolar bozulabilir gıda ürünlerinin veya gıda dışı olup belirli bir ısıda saklanmasına ihtiyaç olan ürünlerin üretim tesislerinde, satış ve lojistik noktalarında ihtiyaç olan kompleks termal yapılardır. Soğuk depo yatırımlarında dikkat edilmesi gereken noktalar ise soğuk deponun ısı yalıtım performansı, soğutma enerji verimlilikleri, kullanım kolaylıkları şeklinde sıralanabilir.
Nhr Soğuk Depo Uygulamaları üç ana malzeme grubuyla oluşmakla birlikte bunları tamamlayıcı nitelikteki ek fayda sağlayan ürünler ile birlikte bütünlük kazanır. Soğuk hava odalarının izolasyonunu sağlayan soğuk depo panelleri, giriş ve çıkış yapılabilmesi için değişik tiplerde soğuk depo kapıları ve istenilen saklama derecesini sağlayacak soğuk depo cihazları ana malzeme grubunu oluştururken soğuk depo kapılarında kullanılabilecek kapı koruma bariyerleri, pvc şerit perdeler ve merkezi görüntüleme sistemleri vb. ürünlerle tamamlanır.

konteyner depolar

Soğuk oda uygulamaları gıda tesislerinde üretimin çok önemli bir aşamasını oluşturmaktadır. Firmanın sabit giderleri için en önemli kalem olan elektrik enerjisi giderleri uygun şekilde panel montajı yapılmadığında, ısı köprüsü alan her noktadan enerji kaybına yol açar. Oda içerisine giren nem soğutma verimliliğini düşürür. Saklanacak ürün tipine göre uygun şekilde makine ve ekipman tercihi yapılmadığında, uygun panel kalınlığı seçilmediğinde ürünlerde çabuk olgunlaşma, nem kaybı, et uygulamalarında üst yüzeylerinde kararma ve kuruma gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Soğuk oda uygulamalarında gerektiğinde nem alıcı, gerektiğinde nem verici nemlendirme cihazları kullanılarak oransal olarak nem kontrol edilir. Bu konuda bilgi almak için hangi ürünü soğuk oda içerisinde saklayacaksanız firmamızdan ayrıntılı bilgi alabilir, kullanım alanları sekmesinden gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

donuk muhafaza odası kapı panel

 

Soğuk oda uygulamalarında en önemli konulardan bir diğeri soğuk oda kapılarının işlevidir. Soğuk oda kapı yüzeyleri soğuk oda panel yüzeylerinde olduğu gibi çeşitlilik göstermekle birlikte, değişik renk opsiyonları bulunmaktadır. Menteşeli tip soğuk oda kapıları, sürgülü tip soğuk oda kapıları, monoraylı tip soğuk oda kapıları ve izolasyonlu geçiş kapıları olmak üzere değişik tipleri bulunmaktadır. Sürgülü tip soğuk oda kapılarını otomasyonlu açılır kapanır hale getirmek mümkündür.

Modüler Depolar

Soğuk Depolar

Tamamlayıcı Ürünler

Hızlı Soğutma Odaları

Tamamlayıcı Ürünler

Donuk Depolar

Tamamlayıcı Ürünler

İklimlendirme Odaları

Tamamlayıcı Ürünler