Thermoplastik Bantlı Konveyörler

thermoplastik bant

Thermoplastik bantlı konveyorler verimliliği arttırırken operasyon ve bakım maliyetlerinde azalma, gıda güvenliği riski anlamında yüksek standart, etkili hijyen temizliği ve basit işleyişi sayesinde kolay servis ve bakım avantajı sunmaktadır.

Thermoplastik bantlı konveyorler gıda güvenliği riski düşük düz yüzeyi sayesinde hijyen avantajı sağlarken modüler plastic bantlar gibi pozitif tahrik sayesinde gerginlikle çalışmaz bant ömrü uzar ve tahrik kolaylaşır. Gerilimli sistemlerde en çok yaşanan  sıkıntı bantın bir eksende gidişinin yönetilememesidir. Konveyor üzerindeki gerilimli bant sağ ve sol yan kısımlarından sürekli sürtünerek deforme olur ve içindeki iplik örgülerin çözülerek gıda ürününe karışma riski ortaya çıkar.

Thermoplastik bantlı konveyorler doğrudan gıda ürünü ile temas eden uygulamalar için idealdir. Gıda teması ile ilgili sertifikalanmış bant yapısı bant üzerinde bakteriyel bir yük oluşmasını engeller. Düz bant yapısı sayesinde bant üzerinde ürün birikmesi ve fire oluşmasını azaltır. Bant üzerinde geri dönüş kısımlarında ve tavalara ürün birikmesini sınırlar.

Dolgulu ürünlerin taşınmasında ideal uygulamalardır. Bant kenarlarının belirli açılarda kıvrılabilmesi ürünün doğru taşınmasını sağlamaktadır. Ürünler bant üzerinde sınırlanır ve dışarı taşmaz.

Thermoplastik bantlı konveyorler düz taşımalar ve elevator sistemlerde kullanılabilir. Bant üzerine istenilen aralık ve yüksekliklerde götürücüler yerleştirlme imkanı sağlar. Bununla birlikte bant yan kısımlarına sınırlayıcılar konularak ürün taşıması kolaylaştırılır.

Thermoplastik bantlı konveyör teknolojileri pozitif tahrik sistemi ve gergin olmayan bant sayesinde benzersiz bant kullanım ömrü sağlamanın ötesinde hijyenik tasarımı ve kolay temizlenebilir olması nedeniyle hijyen operasyon süreçlerini düşürürken öngörülebilir ve güvenilir kullanım sağlar. Doğrudan ürüne temas eden yüzeyler için sertifikalıdır. Su ürünleri, kırmızı ve beyaz et ürünleri, süt ürünleri, meyve ve sebze, unlu mamuller ve atıştırmalık yiyecek gruplarının taşımalarında hijyenik olması açısından en çok tercih edilen konveyörlerdir.

Pozitif tahrik yapısı sayesinde  Thermoplastik bantlı konveyorler tek eksende sonsuz kullanım sağlarken bant deformasyonundan plastic malzemenin ürüne karışma riski yoktur. Gerilisiz çalışan system bantın ömrünü uzatarak bakım ve operasyon maliyetlerini düşürü ki bir gıda üretici firma için en yüksek maliyet üretimdeki duruş sayısıdır.

Konu gıda olunca gıda güvenliği üretici için çok yüksek manalar taşır ve temizlik operasyonu zorlaştıkça hijyen maliyetleride üretici için artar . Thermoplastik bantlı konveyorler kolay ve çabuk temizlenebilir yapısı sayesinde düşük temizlik maliyeti avantajı sağlar.

Referans Projeler

SORUNUZ MU VAR? HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN!